מכוון פסנתרים

כיוון פסנתרים - כיוון פסנתרים כפול

כאמור, כיוון פסנתרים הוא מתיחה של מיתרי הפסנתר לתדירות הנכונה, על מנת שהם ישמיעו את הצליל הנכון והמדוייק.
לעיתים, לאחר שהפסנתר לא כוון במשך תקופה ארוכה, המתח על המיתרים נמוך במיוחד, והפסנתר אינו מכוון לטון האבסולוטי, אלא רבע, חצי ולפעמים אף טון שלם (!) מתחת לטון האבסולוטי, וה”נכון”.
במלים פשוטות, הצליל אותו הפסנתר מפיק הוא פשוט לא הצליל הנכון, ולמעשה, אתם “רוקדים על רצפה עקומה”.
כך, במקרה שרציתם לחזור ללמוד לנגן אחרי שנים ארוכות או שבדיוק הילד או הילדה רק התחילו לנגן, לא זו בלבד שאתם מפספסים את מה שיש לפסנתר שלכם להציע, אלא אף גורמים לנזק. האוזן מתרגלת לשמוע צליל שאינו נכון, ואינו מדוייק ואתם עלולים להתרגל לכך.
לכן, במקרה שמכוון הפסנתרים אכן מתרשם כי המתח של המיתרים נמוך מאוד, הוא ימליץ לכם לכוון את הפסנתר כיוון פסנתרים כפול:
הכיוון הראשוני הוא מעין “עזרה ראשונה” לפסנתר ונועד למתוח את המיתרים לגובה התדירות הרצוי והנכון, “להרגיל” את המיתרים למתח הנכון לאחר תקופה ארוכה בהם היו רפויים. לאחר פרק זמן נוסף שנקבע בין היתר כתלות בחוזק ברגי הכיוון של הפסנתר ובעמידותם של המיתרים, נקבע כיוון נוסף. הכיוון השני, מיועד לכיוון הסופי והמדוייק, ה- Fine-tuning, ובסופו, הפסנתר מחזיק את הכיוון ואתם תוכלו להנות מצליל מדוייק.
במהלך כיוון הפסנתרים הכפול, וכתוצאה מהמתח הגדול המופעל על המיתרים בבת אחת לאחר זמן ארוך בו הפסנתר לא כוון, קיימת אפשרות שמיתרים עלולים להקרע וולהתפקע. לכן, מומלץ לקבל את הערכתו המקדימה של מכוון הפסנתרים אשר בוחן את חוזקם של המיתרים ואת עמידותם עוד לפני כיוון הפסנתרים, ובהתאם לכך ממליץ על דרך טיפול ראויה.
מאיר שמואל, מכוון פסנתרים מומחה ישמח לסייע לכם בכיוון הפסנתר. צרו קשר עוד היום לייעוץ ראשוני ללא כל התחייבות.
 

הפסנתר מזייף וכבר לא נשמע כמו פעם? מעוניינים לתאם כיוון מדוייק לפסנתר שלכם?

השאירו כאן פרטים ואנו ניצור איתכם קשר עוד היום!