מכוון פסנתרים

כיוון פסנתרים - מתי מומלץ לכוון?

כאמור, כיוון פסנתרים הוא אומנות מיוחדת בה מכוון הפסנתרים מותח את מיתרי הפסנתר לתדירות הרצויה, זאת על מנת שהפסנתר ישמיע צלילים מדוייקים כדי להבטיח חוויות נגינה מיטבית.
ככלל, מומלץ לתאם כיוון פסנתרים אחת לשנה. כמובן שלא מדובר בכלל ברזל. אולמות קונצרטים, מוזיקאים רגישים או נגנים בעלי אוזן מוסיקלית מיוחדת לעיתים מבקשים לכוון את הפסנתר מספר פעמים גדול אף יותר. 
בהתאם לחוקי הטבע הפשוטים, כל חומר שואף לחזור למקום הקודם בו הוא היה נתון. בהתאם לכך, המיתרים אשר נתונים במתח עצום בתוך הפסנתר, נרפים באופן טבעי, בין אם מנגנים בפסנתר ובין אם לא.
לכן, מומלץ לכוון את הפסנתר אחת לשנה על מנת ל”הרגיל” את המיתרים למתח קבוע ולהחזיר אותם למתח הקודם והנכון בו הם היו נתונים.
שינויים במזג האוויר והמעברים בין העונות, וכן תקופות יובש או לחות קיצוניות, משפיעים גם הם על המתח של המיתרים. לכן, לאחר שינוי משמעותי במזג אוויר מומלץ לפקוח אוזניים ולשמוע האם הפסנתר דורש כיוון.
הובלה או העברה של הפסנתר ממקום למקום משפיעים גם הם על המתח הקיים על המיתרים ועל כיוון הפסנתר. לכן, מספר ימים לאחר ההובלה מומלץ לתאם כיוון לפסנתר על מנת להביא את המיתרים למתח הרצוי. 
כאמור, על מנת לשמור על המתח המצוי במיתרים הפסנתר קבוע ככל הניתן, מומלץ להקפיד על כיוון פסנתרים לפחות אחת לשנה על ידי מכוון פסנתרים מומחה.
מאיר שמואל, מכוון פסנתרים מומחה ישמח לסייע לכם בכיוון הפסנתר. צרו קשר עוד היום לייעוץ ראשוני ללא כל התחייבות.
 

הפסנתר מזייף וכבר לא נשמע כמו פעם? מעוניינים לתאם כיוון מדוייק לפסנתר שלכם?

השאירו כאן פרטים ואנו ניצור איתכם קשר עוד היום!