כיוון פסנתרים

כיוון פסנתרים

כיוון פסנתרים | כיוון פסנתרים מדוייק ומקצועי, על מנת להבטיח חווית נגינה מיטבית.

כיוון פסנתרים הוא אומנות בה מכוון הפסנתרים מותח את מיתרי הפסנתר למתח הנכון, זאת על מנת שצלילי הפסנתר יהיו המדוייקים, והנכונים ביותר, על מנת להבטיח חוויות נגינה מיטבית בפסנתר.

מה הוא כיוון פסנתרים?
כיוון פסנתרים הוא אומנות בה מכוון הפסנתרים מותח 
כל אחד מעשרות המיתרים המצויים בפסנתר – למתח הנכון. כתוצאה מהמתיחה של המיתרים, הצליל שמתקבל הוא הנכון והמדוייק ביותר, בהתאם לתדירות בה המיתרים אמורים להיות. 

לאחר כיוון הפסנתר, תוכל להבחין שהצליל של הפסנתר נשמע הרבה יותר טוב, ותוכל להבטיח שאתה נהנה מהצליל המדוייק ביותר שהפסנתר שלך יכול להפיק, בדיוק כפי שהיצרן שלו תכנן ובנה אותו. 

מתי מומלץ לדאוג לכיוון פסנתרים?
כדי להפיק את צלילי הפסנתר, כל אחד ממיתרי הפסנתר, נתון במתח עצום של כ-100 ק"ג. בסך הכל, המתח הכולל על כ-200 המיתרים המצויים בפסנתר, מסתכם לעשרות אלפי קילוגרמים (!) לכן, על מנת לשמור את המתח על המיתרים בתדירות ובמתח הנכון,  מומלץ לכוון את הפסנתר לפחות פעם אחת בשנה. מוזיקאים ובעלי אוזן רגישה מכוונים את הפסנתר שלהם אף לעיתים תכופות יותר, בהתאם לצורך.

למה מומלץ לדאוג לכיוון פסנתרים?

מומלץ לתאם כיוון פסנתרים אפילו אם לא מנגנים בפסנתר. כיוון פסנתר באופן סדיר אחת לשנה שומר את המתח הקבוע על המיתרים, אשר נרפה ומשתחרר באופן טבעי. הסיבות העיקריות לירידת המתח של המיתרים הם כתוצאה משינויים במזג האוויר, חשיפה למקור של חום או קור קיצוני או הימצאות של הפסנתר בקיר חיצוני. כמו כן, הובלה או העברה של הפסנתר ממקום למקום תורמים לירידת המתח על המיתרים.

גורמים אלו ועוד רבים נוספים תורמים לירידת המתח השורר על המיתרים בפסנתר, ומצריכים כיוון פסנתר לפחות פעם אחת בשנה.

אז..מתי לאחרונה דאגת לפסנתר שלך? לכיוון פסנתרים מקצועי ומדוייק צור איתי קשר עוד היום!

הפסנתר כבר לא נשמע כמו פעם? כנראה שהגיע הזמן לתאם כיוון לפסנתר:

השאיר כאן פרטים ואנו ניצור איתך קשר בהקדם:

הפסנתר מזייף וכבר לא נשמע כמו פעם? מעוניין לתאם כיוון פסנתרים מדוייק ומקצועי?

השאר כאן פרטים וניצור איתך קשר בהקדם: