מכוון פסנתרים

מכוון פסנתרים - תפקידו

מכוון הפסנתרים מבצע אומנות מיוחדת בה הוא מותח תוך כדי כיוון הפסנתר את מיתרי הפסנתר לתדירות הרצויה (440 HZ, הרץ), זאת על מנת שהפסנתר ישמיע צלילים מדוייקים, בהתאם לתדירות הרצויה והנכונה של המיתר, בה הוא אמור להמצא בכדי להפיק צליל נכון.
על מנת להנות מצליל מדוייק, מלא ועשיר לפסנתר שלכם, מומלץ להזמין מכוון פסנתרים לכוון את הפסנתר פעם אחת לשנה. מומלץ להזמין אליכם מכוון פסנתרים מומחה, אשר כיוון פסנתרים היא התמחותו ובנוסף, מומלץ שמכוון הפסנתרים יהיה בעל ידע טכני בתיקון תקלות בפסנתר, שכן, הפסנתר הוא כלי נגינה מיכני מורכב ביותר.
הצליל בפסנתר נוצר כתוצאה מפגישה של הפטיש במיתרים המתוחים (ראו תמונת הדגמה מצד שמאל).
המיתרים בפסנתר מצויים במתח גדול מאוד, כ- 100 ק”ג על כל מיתר ומיתר בנפרד, ובסך הכל, עשרות אלפי קילוגרמים של לחץ המצויים על כלל המיתרים בפסנתר). את המתח העצום הזה מחזיק הנבל של הפסנתר, העשוי מיציקת פלדה, ומכאן בין היתר משקלו הרב של הפסנתר.
בהתאם לחוקי הפיזיקה הפשוטים, המתח על המיתרים בפסנתר נרפה באופן טבעי, בין אם מנגנים בפסנתר ובין אם לא. בנוסף, שינויים במזג האוויר והמעבר בין חום לקור, משפיעים גם הם על המתח של המיתרים. כמו כן, הובלה או העברה של הפסנתר ממקום למקום משפיעים על המתח הקיים על המיתרים ועל כיוון הפסנתר.
לכן, ועל מנת לשמור על מתח זה קבוע ככל הניתן, מומלץ להזמין אליכם הביתה מכוון פסנתרים אחת לשנה.
 

הפסנתר מזייף וכבר לא נשמע כמו פעם? מעוניינים לתאם כיוון מדוייק לפסנתר שלכם?

השאירו כאן פרטים ואנו ניצור איתכם קשר עוד היום!